رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی حاشیه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
 • السبت ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 25 May
  ری
  ٣۴(°C)
  وزش باد١۶(mph)
  فشار٢۶.٠٠(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش1-Low
  رطوبت٢۶.٠٠(in)
اوقات شرعی

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بار ترافیکی محورهای مواصلاتی غرب تهران به پایتخت گفت:پروژه سامانه اتوبوس‌های تندرو در غرب تهران به زودی کلید میخورد.

به گزارش پایگاه خبری حاشیه”محمد محمودی شاه‌نشین با اشاره به روند پیشرفت پروژه‌های حمل و نقل عمومی در راستای کاهش بار ترافیکی در محورهای مواصلاتی غرب تهران به پایتخت اظهار داشت: توسعه معابر شهری برعهده شهرداری‌ها و محورهای برون‌شهری برعهده وزارت راه و شهرسازی است که باید در کمترین زمان ممکن این مشکلات برطرف شوند.

وی ادامه داد: تعریض معابر به ویژه محور چیتگر نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی برخی محورهای غرب تهران داشته است که احداث تقاطع‌های غیر هم‌سطح نیز می‌تواند میزان بالایی از ترافیک در این محورها را کاهش داده و در زمان غیر پیک ترددها میزان زمان ماندگی در ترافیک را از یک ساعت به کمتر از 15 تا 20 دقیقه برساند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه احداث سامانه اتوبوس‌های تندرو از پایتخت به غرب تهران افزود: در راستای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی در تعاملی که با تهران داشتیم پیش‎‌بینی شده تا با احداث تقاطع لشکری _چیتگر به زودی شاهد آغاز پروژه سامانه اتوبوس‌های تندرو در غرب تهران باشیم.

شاه‌نشین ادامه داد: زمان‌بندی اولیه آغاز طرح BRT در غرب استان تهران طبق برآوردها پایان سال 97 است که امیدواریم با تعامل و همکاری تهران و شهریار بتوان گامی دیگر در جهت خدمت‌رسانی به مردم برداشت.

وی در پایان با اشاره به احداث مترو در غرب تهران نیز خاطرنشان کرد: مترو از مطالبات جدی شهروندان شهریار، قدس و ملارد است که زمان‌بر شدن مطالعات قدری روند کار را کُند کرده و سبب شده که ایستگاه‌ها درست مشخص و جانمایی نشود اما تلاش داریم تا ابتدای سال 98 شاهد ریل‌گذاری مسیر به سمت شهریار، قدس و ملارد باشیم.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/م

اخبار مرتبط