رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی حاشیه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۲۳ شوال ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 25 May
  -١٨(°C)
  وزش باد(mph)
  فشار(in)
  محدوده دید(mi)
  اشعه فرابنفش-
  رطوبت(in)
اوقات شرعی

جانشین فرمانده نیروی انتظامی قدس:

مردم سرمایه اجتماعی پلیس هستند

سرهنگ بداق: جوانان و نوجوانان با گسترش وسایل ارتباط جمعی گمشده ها و کمبودهای عاطفی را در بازی های پرهیجان و بی محتوای رایانه جستجو می‌کنند و در یک گمان واهی بر این باورند که این ارتباطات دروازه های ورود به دنیای اطرافشان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قدس، در ارتباط با آسیب های اجتماعی و فضای مجازی اظهار داشت: نسل نوجوان و جوان گمشده ها و تهدیدهای عاطفی خود را در بازی های پرهیجان و بی محتوای رایانه و موسیقی های مبتذل غربی و فضای پرخطر اینترنت جستجو می‌کنند و در یک گمان واهی بر این باورند که کامپیوتر و اینترنت دروازه های ورودشان را به دنیای اطراف فراهم می‌کند.
وی بیان داشت: والدین همان گونه که غذای جسم خوراک و پوشاک و سایر مایحتاج آنها را فراهم می کنند باید غذای روح و روان آنها را در محیط گرم، صمیمی و عاطفی خانواده مهیا کنند تا فرزندان شان برای تهیه این غذای روحی با طناب پوسیده به قعر چاه سقوط نکند. اگر بر جوانان و نوجوانان خود نظارت و مدیریت نداشته باشیم، همچون ماهی از دستان ما سر خورده و در دریای پر تلاطم امواج ماهواره ای و اینترنت غرق می شوند که رهایی از این دام کاری بس دشوار است.
بوداغ گفت: نیروی انتظامی هر سال شعاری را که گویای اولویت ها و ماموریت های موجود در حوزه تامین امنیت است را تعیین و سرلوحه برنامه های خود قرار می دهد تا مقدمات هم اندیشی و مشارکت عمومی در تحقق شعار در سطح جامعه فراهم شود تا به تفاهم کارآمد و پایدار در راستای تولید و گسترش امنیت دست یابیم.
وی ادامه داد: امسال به نام “پلیس مقتدر، امین مردم” انتخاب شده تا مردم با چهره مقتدر و امین نیروی انتظامی بیشتر از گذشته آشنا شوند و به خادمین خود در عرصه نظم و امنیت دلگرم شوند چرا که مردم سرمایه اجتماعی پلیس هستند و ما بدون وجود و حمایت این سرمایه قادر به انجام ماموربت های خود نخواهیم بود.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی، خدا محوری، قانونمندبودن، دانایی محوری، قاطع بودن و مجهز بودن به تجهیزات به روز و کارآمد را از جمله ویژگی های یک پلیس مقتدر بیان کرد.
وی در خطاب به اولیای دانش آموزان تصریح کرد: این قشر از جامعه به دلیل اینکه در دوره بلوغ هستند از شرایط بسیار آسیب زا در گرایش به شبکه های اجتماعی برخوردارند.جالب اینجاست که بدانید تنها یک درصد از دانش آموزان در معرض خطر، مشکلات خود را با خانواده در میان می گذارند، ۳۳ درصد اوقات فراغت را با استفاده از اینترنت ۲۲، در صد استفاده از کامپیوتر و موبایل، ۱۷ درصد تلویزیون و ۳ درصد گوش دادن به موسیقی ها پر می کنند. اما بر اساس نظر سنجی بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان در پاسخ به انجام فعالیت های ورزشی گزینه وقت کم را مطرح کردند که زنگ خطری برای خانواده ها است و در نتیجه مدیریت و نظارت اولیای گرامی را می طلبد.

 

خبرنگار: معصومه قربانی

اخبار مرتبط