رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی حاشیه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۲۳ شوال ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 25 May
  -١٨(°C)
  وزش باد(mph)
  فشار(in)
  محدوده دید(mi)
  اشعه فرابنفش-
  رطوبت(in)
اوقات شرعی

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده؛

سه میلیون 500 هزار نفر زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در جلسه شورا اداری شهرستان شهریار گفت:وزارت کار و رفاه اجتماعی آمار سه میلیون 500 هزار نفری را برای زن سرپرست خانوار در کشور اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حاشیه” معصومه ابتکار در جلسه شورای اداری شهرستان شهریار با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و اقدام آمریکا در بازگشت تحریم‌ها اظهار داشت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز اعلام داشتند افزایش تاب‌آوری و مقاومت اقتصاد و جامعه در برابر این آسیب‌ها و سیاست‌گذاری‌ها راهکاری مهم در کاهش عوارض و آسیب‌ها به ویژه در وضعیت معیشتی مردم است.

وی ادامه داد: توطئه برخی کشورها در ایجاد جنگ روانی و برهم زدن اتحاد کشورهای دوست ایران و تضعیف کردن روابط میان‌ آن‌ها قطعاً با دیپلماسی قوی و موفق دولتمردان ایرانی خنثی می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ارتقا سطح کارآمدی دولت در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی در جهت تحقق اهداف بخشی و ملی حائز اهمیت بسیار است افزود: یکی از ابعاد کارآمدی، بهره‌مندی آحاد جامعه از عدالت به ویژه برابری جنسیتی است که براساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، سیاست‌های ابلاغی دولت و قانون برنامه ششم به ویژه ماده 101 بر مأموریت تمام واحدها بر پیگیری مسائل مرتبط با امور زنان و بانوان تأکید شده است.

ابتکار بیان کرد: براساس گزارش اخیر وزارت کار 3.5 میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند که بسیار از آن‌ها شاغل بوده و تعداد قابل توجهی نیز نیاز به حمایت ویژه اجتماعی در موضوع اشتغال و آموزش‌های حرفه‌ای دارند.

وی با اشاره به ضرورت آموزش دختران محروم از تحصیل و پیگیری بهداشت و مسائل خاص زنان به ویژه در حوزه باروری و آسیب‌های مرتبط با آن گفت: تأکید بر تحقق رویکرد عدالت جنسیتی به ویژه در حوزه مسائل مرتبط با زنان سبب شد تا شاخص‌های عدالت جنسیتی را که در مرحله تدوین نهایی است را به زودی به مرحله اجرا درآوریم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده همچنین با اشاره به طرح گفتگوی ملی خانواده تصریح کرد: این طرح با هدف برخورد با اختلالات ارتباطی میان اعضای خانواده‌ به ویژه در شرایط کنونی که بسیاری از آن‌ها با مشکل بیکاری و گرانی روبه رو هستند تدوین شده است تا نسبت به مطالبات هم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

ابتکار در ادامه با اشاره به لایحه اخیر دولت در موضوع کودکان بی‌هویت و بدون شناسنامه افزود: اگر این لایحه در مجلس شورای اسلامی مصوب شود فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تا قبل از 18 سالگی براساس درخواست مادر می‌تواند از هویت ایرانی برخوردار شوند.

وی همچنین با اشاره به سیاست دولت بر مدیریت 30 درصدی زنان در دستگاه‌های دولتی خاطرنشان کرد: در سال گذشته در حوزه انتصاب مدیران زن در دستگاه‌های دولتی شاهد رشد 16.5 درصدی بودیم اما با توجه به هدف‌گذاری‌های صورت گرفته این میزان کافی نبوده و تلاش داریم به ویژه در سطح شهرستان‌ها بتوان بیش از پیش از حضور زنان شایسته و توانمند در عرصه‌های مدیریتی استفاده شود.

انتهای پیام/ ش

اخبار مرتبط