رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی حاشیه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۲۳ شوال ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 25 May
  -١٨(°C)
  وزش باد(mph)
  فشار(in)
  محدوده دید(mi)
  اشعه فرابنفش-
  رطوبت(in)
اوقات شرعی

دیپلمات سابق ایران در لبنان با حضور در جمع راهپیمایان مراسم 13 آبان در شهرستان شهریار با اشاره به شکست مفتضحانه آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه گفت:جبهه مقاومت تمام نقشه‌های آمریکا و همدستانش را در هم کوبید.

سید هادی سید افقهی دیپلمات سابق ایران در لبنان با حضور در جمع راهپیمایان مراسم 13 آبان در شهرستان شهریار با اشاره به شکست مفتضحانه آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه اظهار داشت: آن‌ها 7 تریلیون دلار خرج کردند اما با شکست روبه‌رو شدند.

وی با بیان اینکه دولت ایران هیچ‌گاه تن به مذاکره با سران استکبار نمی‌دهد تصریح کرد: در قضیه برجام مقام معظم رهبری بارها اعلام کردند که مذاکره نمی‌کنیم اما برخی از روی نادانی تفکر مذاکره را سر دادند و اکنون نیز برای بازگشت به میز مذاکره این رئیس‌ جمهور آمریکا است که وقیحانه برای ما شرط می‌گذارد.

دیپلمات سابق ایران در لبنان افزود: کشوری که پای هیچ عهد و پیمانی نیست برای ما شرط می‌گذارد که غنی‌سازی باید به طور کامل جمع‌آوری و پروژه موشکی به طور کلی قطع شود و بازرسان سازمان هسته‌ای هر جا که دلشان بخواهد برای بازرسی ورود پیدا کنند و علاوه بر این ایران دست از حمایت حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن بردارد.

سید افقهی ادامه داد: در موضوع تحریم همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز عنوان کردند اگر سه قوه با تعامل و همکاری بیش از پیش با یکدیگر قدم بردارند بیش از 30 درصد مشکلات ناشی از تحریم برطرف می‌شود همچنان‌که اعلام ترامپ مبنی بر معافیت 8 کشور در زمینه خرید نفت از ایران پیروزی بزرگی است که به جهت ایستادگی ملت ایران رُخ داده است.

وی تأکید کرد: ایستادن و ایستادگی کشورها در مقابل قلدری آمریکا سبب شده که امروز با چین در حوزه انرژی 600 میلیارد و روس‌ها 500 میلیون دلار تبادل مالی و کاری داشته باشیم، ما آبرو و شرف خود را کنار نمی‌گذاریم، ما 8 سال مقاومت نکردیم که امروز به خاطر شکم دست از مقابله با آمریکای جنایتکار برداریم.

دیپلمات سابق ایران در لبنان گفت: امروز کل دنیا در مقابل آمریکا قرار گرفته‌اند و این در حالی است که این کشور بیش از 80 کشور را مأمور کرده که حکومت سوریه را ساقط کنند که اگر این اتفاق رُخ می‌داد، فلسطین و دیگر کشورهای منطقه خلع سلاح می‌شدند اما حضور مقتدرانه ایران سبب شد که همه اهداف و نقشه‌های آن‌ها نقش بر آب شود.

سید افقهی خاطرنشان کرد: اگر حضور هوشمندانه و رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری نبود امروز ایران چاره‌ای جز نشستن پای میز مذاکره نداشت اما جبهه مقاومت اجازه نداد چنین اتفاقی رُخ دهد و در ادامه نیز باور داریم با دوراندیشی به آستانه ثبات بیشتر رسیده و جبهه دشمن در حوزه تحریم را در هم می‌کوبیم.

اخبار مرتبط