رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی حاشیه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۲۳ شوال ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 25 May
  -١٨(°C)
  وزش باد(mph)
  فشار(in)
  محدوده دید(mi)
  اشعه فرابنفش-
  رطوبت(in)
اوقات شرعی

محمدی گفت: پدر و مادر بهترین الگو برای فرزندان هستند. صداقت در رفتار و گفتار در زندگی موجب استحکام بیشتر اعتماد بین والدین و فرزندان می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، صادق محمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش، والدین را الگوی اصلی فرزندان دانست و اظهار کرد: نوع رفتار و کردار والدین تاثیر ویژه ای بر فرزندان خواهد گذاشت. برای مثال   اگر با قرار دادن چندین رمز بر روی تلفن همراهتان نخواهید او را در اختیار فرزندتان قرار دهید، اعتماد را از او سلب کرده اید و آنها متوجه خواهند بود.
وی بیان داشت: در سال تحصیلی جدید ۶۲۰۰۰ دانش آموز و ۲۰۰ مدرسه با احتساب مدارس غیر دولتی در سطح شهرستان ثبت نام کرده اند، این در صورتی است که ما با شهری مواجه هستیم که وسعت کم و تراکم جمعیتی بالا در محدوده جغرافیایی دارد. و بالطبع با خیلی از قوانین و موضوعات اجتماعی آشنایی نداریم.
رئیس اداره آموزش و پرورش افزود: همه ما به مشکلات اقتصادی و تهدیدهای آن آگاه هستیم ولی در جامعه امروز با وجود سختی های اقتصادی بزرگترین تهدید آسیب ها و هجمه های فرهنگی است که فرزندان ما را تهدید می کند و اگر غفلت کنیم آسیب های جدی خانواده و فرزندان را متوجه خود خواهد کرد.
وی گفت: امروزه تکنولوژی با همه جذابیت ها تهدیدهایی را در پی دارد و این به قدری حایز اهمیت است که در سال گذشته مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) دستور ویژه با محوریت وزارت کشور و سازمان های دیگر به ویژه آموزش و پرورش در رابطه با جدی گرفتن آسیب های اجتماعی دادند.
وی افزود: اگر خانواده دچار آسیب شود متوجه دانش آموز ی که در این خانواده زندگی می کند، هست و ما به عنوان معلم و کسی که کار تعلیم و تربیت را انجام می دهد، نمی توانیم کاری انجام دهیم. اما با تمام وجود سعی در کاهش آسیب ها خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: بعصی از والدین با افتخار می گویند ما در دوران تحصیل پدر و مادر به محل تحصیلمان نیامدند که این کار اشتباه است. مدرسه و خانواده دو نهاد بزرگ تربیتی هستند. باید در کنار هم در پیشرفت فرزندان گام بر دارند. فضای مجازی اگر فرصت هست تهدیدی هم برای پیشرفت هست به شرطی که این دو نهاد با آن آشنا شوند و اگر در مدارس جلسات با محوریت مشاوره و آموزش خانواده گذاشته می شود در آن حضور داشته باشید چون کسانی که در این جلسات به عنوان مشاور حضور دارند کارشناس مسائل و مشکلات تربیتی هستند.
محمدی تاکید کرد: اگر می گوییم در یک محیط پرتراکم زندگی می کنیم این به لحاظ وجود قومیت ها و فرهنگ های مختلفی است که در سطح شهرستان است و همه این ها در یک سطح نیستند. بعضی ها به مسائل فرهنگی و تربیتی بی تفاوت هستند و عده ای هم جدی و پیگیر هستند.
وی ادامه داد: شما شاید اطلاع کافی از اینکه فرزندتان در کنار چه کسی نشسته، نداشته باشید و این مباحثی است که به درون مدرسه مرتبط می شود و معلمین، مشاور مربی تربیتی و مدیر مدرسه است که باید این ها را رصد کند و این به معنای بی تفاوت بودن شما نیست که صددرصد امور را به آنها واگذار کنید. البته دانش آموزان با حضور نزدیک به ۶ ساعت در مدرسه تاثیرات بسیار زیادی را از محیط می گیرند و بهترین دوستان همان هایی هستند که در کنار آن ها نشسته اند.
رئیس اداره آموزش و پرورش در خطاب به والدین تاکید کرد: کار تعلیم و تربیت کار ظریفی است. با تحکم و امر و نهی کردن نمی‌شود با دانش آموزان برخورد کرد چون آن ها متوجه تاثیرات و حتی لحن صحبت کردن ما می شوند ما باید با فرزندانمان صادق باشیم و اعتماد را در بین خود ایجاد کنیم.
وی اشاره کرد: ما با عزیزان نیروی انتظامی رابطه تنگاتنگ داریم و یک نمونه بارز آن در شروع سال تحصیلی و سرویس های مدارس است که دغدعه ماست. آنها سعی در بررسی صلاحیت رانندگان و بیمه سرویس هایی که فرزندان شما را جابجا می کنند، دارند.
محمدی تصریح کرد: از همه اولیاء می خواهیم که ارتباط خود را در وهله اول با فرزندان و بعد با مدرسه بیشتر کنند. چه بسا که یک نکته یا یک سئوال که گفته می شود ما را به فکر وا دارد و یا دانش آموزی که سئوالی مطرح می کند و ما را برای منشا آن به چالش می کشاند.

 

خبرنگار: معصومه قربانی

انتهای پیام/

اخبار مرتبط