رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی حاشیه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۲۳ شوال ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 25 May
  -١٨(°C)
  وزش باد(mph)
  فشار(in)
  محدوده دید(mi)
  اشعه فرابنفش-
  رطوبت(in)
اوقات شرعی

با هدف توسعه امور فرهنگی و مذهبی در بین کودکان

آدینه مهد در مصلی نماز جمعه شهرستان قدس افتتاح شد

با هدف توسعه امور و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در بین کودکان، آدینه مهد در مصلی نماز جمعه شهرستان قدس افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه قدس امروز در حاشیه افتتاح آدینه مهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مهد با هدف نگهداری کودکان نمازگزار در مصلی نماز جمعه راه‌اندازی شد.

وی تأکید کرد: این مرکز محیطی کودکانه است که اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را در دستور کار خود قرار داده است.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اینکه نمازگزاران در نماز جمعه می‌توانند کودکان خود را به این مهد بسپارند، افزود: آدینه مهد محلی برای نگهداری کودکان نمازگزار در محیطی مفرح و استوار همراه با برنامه‌های علمی و دینی است تا والدین آنها با آرامش در نماز جمعه شرکت کنند.

به گفته جوکار مربیان مهد آدینه فعالیت‌های خود را بر اساس برنامه‌های از قبل تعیین شده پیش می‌برند.

وی گفت: در این راستا مربیان این مهد برنامه‌ها و مناسبت‌های هفته پیش رو را از قبل آماده می‌کنند و قصه، شعر و سوره‌های کوچک قرآن را به کودکان آموزش می‌دهند.

در ادامه این مراسم همچنین ناصر نیک افشار، رئیس اداره بهزیستی قدس نیز هدف از راه‌اندازی آدینه مهد را در مصلی ارائه برنامه‌های فرهنگی برای کودکان نمازگزار عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه آدینه مهد از سوی ستاد اقامه نماز و مشارکت اداره بهزیستی راه‌اندازی شده است، ‌خاطرنشان کرد: آدینه مهد، محیطی توأم با آرامش و شاد کودکانه است که با ارائه برنامه‌های آموزشی استوار، پایدار و علمی به صورت تخصصی کودکان را با سوره‌های کوچک قرآن و برخی از احکام دینی آشنا می‌کند.

نیک افشار تصریح کرد: مربیان مهد آدینه در ابتدای پذیرش کودک مشخصات او را دریافت کرده و طی نماز برای آن‌ها برنامه‌های علمی و دینی و کمک‌های پرورشی ارائه می‌دهند.
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط